راه های راتباطی

دسترسی آسان

از کجا بفهمیم به ارتودنسی نیاز داریم

از کجا بفهمیم به ارتودنسی نیاز داریم؟

فهرست مطالب

ارتودنسی نوعی درمان اصلاحی است که برای بسیاری از افراد باید اعمال شود. اغلب کسانی که دندان های کج و شلوغ دارند یا در صحبت کردن و جویدن با مشکل روبرو هستند، نیازمند ارتودنسی می باشند. ارتودنسی به اصلاح اختلال فک (TMJ) نیز کمک می کند. در ادامه این مطلب از سایت دکتر فروغی به بررسی این مطلب خواهیم پرداخت.

موارد نیاز به ارتودنسی

کج بودن یا نا متوازن بودن فک و دندان های نامنظم تاثیر روانی – اجتماعی عمیقی بر فرد دارد. درمان ارتودنسی در این موارد می تواند به اصلاح این عیوب، منظم کردن دندان ها و افزایش بهداشت و سلامت دهان و دندان کمک کند. اگر می خواهید بدانید که به ارتودنسی نیاز دارید یا نه، جلو آینه رفته و موارد زیر را بررسی کنید :

  • دندان قروچه
  • کج بودن دندان ها
  • شلوغی بیش از حد و روی هم رفتن دندان های کنار هم
  • فاصله بیش از حد دندان ها به خصوص در فک بالا
  • احساس درد مکرر در ناحیه فک که به دلیل نامتوازن بودن فشار وارد بر فک در قسمتی خاص از فک رخ می دهد.
  • التهاب و خونریزی در لثه ها به دلیل فشار بیش از حد دندان ها به لثه.
  • ناهنجاری های بایت  مانند overbite, underbite و کراس بایت که مشکلات جدی در تنفس و تکلم ایجاد می کنند.

به طور کلی اگر هر یک از مشکلات بالا را دارید و دندان های شما به خوبی روی هم قرار نمی گیرد، مثلا فک بالا با فاصله از فک پایین قرار دارد، فقط دندان های آسیاب روی هم قرار می گیرند یا فک پایین دچار بیرون زدگی است و جلوتر از فک پایین قرار می گیرد، حتما توصیه می کنیم با متخصص ارتودنسی در زمینه اعمال درمان ارتودنسی مشورت نمایید. کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر فروغی آماده ارائه خدمات با به روز ترین روش ها، به مراجعین محترم می باشد.

توجه کنید که ناهنجاری های دندان و فک اگر با درمان ارتودنسی مناسب اصلاح نشود، مواردی همچون مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را با مشکل روبرو می کند و در طولانی مدت موجب ایجاد پلاک، افزایش پوسیدگی دندان و بیماری های لثه می شود. شما می توانید برای ارتودنسی در تبریز با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button