منوی دسته بندی

کدام درمان برای حرکت دندان ها در ارتودنسی بهتر است؟

کدام درمان برای حرکت دندان ها در ارتودنسی بهتر است؟

کدام درمان برای حرکت دندان ها در ارتودنسی بهتر است؟

کدام درمان برای حرکت دندان ها در ارتودنسی بهتر است؟ بهترین روش جابجایی دندان ها در ارتودنسی، نوعی است که توسط متخصص ارتودنسی توصیه می شود. این روش ممکن است حداقل 3700 ساعت که چیزی حدود 2 سال یا بیشتر است، طول بکشد. حرکت دندان ها در ارتودنسی و تراز کردن فک به دانشی جامع از فرآیند های بیولوژیکی و فیزیولوژیکی نیاز دارد تا دندانها را بطور ایمن به موقعیت های جدید و سالم منتقل کند. در مواردی ممکن است برای رسیدن به یک بایت یکدست نیاز به برداشتن دندان ها باشد.

 

مکانیسم جابجایی دندان ها در ارتودنسی

در مورد نحوه حرکت دندان ها در ارتودنسی ابتدا باید بدانید که بریس ها چگونه دندان ها را حرکت می دهند. برای درک اینکه چگونه براکت ها دندان ها را حرکت می دهند، مهم است که بدانیم چطور دندان ها اصلاً قادر به حرکت هستند.

دندان ها اساساً توسط چیزی که به عنوان رباط پریودنتال شناخته می شود در جای خود ثابت می شوند. این رباط همان چیزی است که ریشه هر دندان را به استخوان فک اطراف متصل می کند. بافت فیبری درون رباط، دندان ها را در جای خود نگه می دارد. این بافت انعطاف پذیر است که به دندان ها اجازه می دهد به راحتی هنگام اعمال فشار حرکت کنند.

چگونه بریس ها دندان های کج را اصلاح می کنند؟

حرکت دندان ها در ارتودنسی با استفاده از بریس ها انجام می شود. بریس با اعمال فشار سبک و مداوم بر روی دندان ها، آنها را جابجا می کند. این جابجایی از طریق براکت ها، سیم ها و الاستیک ها به طور موثری در یک دوره زمانی انجام می شود.

جابجایی دندان ها در ارتودنسی از فشار مداوم همراه با تنظیم صحیح بریس ها حاصل می شود. نتایجی که در درمان به دست می آید به سطح مهارت پزشک و کادر درمان بستگی دارد. پس از تکمیل درمان با بریس، بیماران یک نگهدارنده دائمی دریافت خواهند کرد که باید هر شب از آن استفاده کنند. استفاده از نگهدارنده طبق دستورالعمل پزشک باعث می شود که موقعیت ایده آل دندان ها، بدون حرکت، ثابت و ایمن بماند.

 

چگونه می توانم جلوی جابجایی دندان ها را بگیرم؟

پس از جابجایی دندان ها در ارتودنسی، برخی اقدامات کلیدی وجود دارند که باید برای جلوگیری از ناهموار شدن مجدد دندان ها انجام شوند. دندان ها در طول زندگی شما نیاز به مراقبت منظم دارند. نخ دندان کشیدن و مسواک زدن روزانه را نباید فراموش کرد.

پس از جابجایی دندان ها در ارتودنسی معاینات دندانپزشکی باید هر شش ماه یکبار یا طبق توصیه دندانپزشک ادامه یابند. این کار به جلوگیری از پوسیدگی و بهم ریختگی مجدد دندان ها کمک می کند. بررسی منظم پس از تکمیل درمان ارتودنسی برای اطمینان از همسویی مناسب دندانها و ثابت ماندن مهم است.

این کار معمولاً به دلیل استفاده از نگهدارنده، ممکن است روی نظم و ترتیب دندان های شما تاثیر نگذارد اما پس از اتمام درمان فک شما را تحت تاثیر قرار دهد.

 

ارتودنسی

ارتودنسی

دکتر سعید فروغی

متخصص ارتودنسی

تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *