منوی دسته بندی

نگهدارنده یا ریتینر ارتودنسی چیست و چه کاربردی دارد؟

نگهدارنده یا ریتینر ارتودنسی چیست و چه کاربردی دارد؟

نگهدارنده یا ریتینر ارتودنسی چیست و چه کاربردی دارد؟

چطوری ریتینر ارتودنسی خودم را بردارم؟

نگهدارنده یا ریتینر ارتودنسی چیست و چه کاربردی دارد؟ نحوه برداشتن نگهدارنده ها دقیقا مشابه اینویزیلاین ها است. شما به راحتی و تنها با کمک انگشت های خود میتوانید نگهدارنده را از روی دندان های خود بردارید.

منتهی سعی کنید زمانی که شی یا چیزی در دست شما است اقدام به برداشتن یا وصل کردن نگهدارنده ها نکنید. زیرا ممکن است به خودتان یا نگهدارنده آسیب برسانید.

کدام نوع نگهدارنده ارتودنسی برای من مناسب است؟

اینکه چه نوع نگهدارنده ای برای شما بهتر است اول به نظر متخصص ارتودنسی بستگی دارد و بعد به سلیقه شما. اما بهتر است ابتدا اجازه دهید متخصص دندان های شما را ارزیابی  کند و او تصمیم بگیرد برای تثبیت دندان های صاف شده شما از چه نوع وسیله ای استفاده کند.

درباره ریتینر ارتودنسی سوالی دارید؟

ما سعی کرده ایم در این مقاله به سوالات رایج درباره این دستگاه ارتودنسی پاسخ دهیم.

پاسخ به سوالات رایج درباره ریتینر ارتودنسی دندان

اگر از نگهدارنده ارتودنسی استفاده نکنم چه اتفاقی می افتد؟

تخمین زده می شود که اگر پس از ارتودنسی از نگهدارنده ها استفاده نشود طی دو سال پس از اتمام درمان نتایج درمان تا 50 درصد ممکن است شکست بخورد. اما اگر به مد 6 ماه تا 1 سال پس از ارتودنسی از از نگهدرنده استفاده شود نتایج به قوت خود برقرار خواهد بود

آیا با ریتننر می توان غذا خورد؟

خیر شما نمی توانید تا زمانی که ریتینر در داخل دهان شماست چیزی میل کنید زیرا شکسته یا آسیب میبند. حین غذا خوردن ومسواک زدن باید نگهدارنده تحرک را در آورد. اما با نگهدارنده ثابت ارتودنسی میتوان غذا خورد.

آیا هزینه ای که برای ارتودنسی پرداخت می کنیم شامل هزینه ریتینر هم می شود؟

خیر هزینه ای که برای ارتودنسی دندان پرداخت می شود به وصرت جداگانه پرداخت می شود و هزینه ریتینر نیز پس از درمان به وصرت مجزا دریافت می شود.

نگهدارنده ارتودنسی مناسب کودکان چیست؟

اما اگر کودک شما متعهد به استفاده از نگهدارنده است و به طور مرتب از آن استفاده می کند می تواند نگهدارنده متحرک داشته باشد. اما چنانچه نمیتواند به طور منظم از آن استفاده کند بهتر است که نگهدارنده ثابت داشته باشد.

آیا ریتینر ارتودنسی همان اینویزیلاین است؟

خیر نگهدارنده ها و اینویزیلاین ها دو دستگاه مجزا هستند. نگهدارنده نتایج ارتودنسی را ثابت نگاه میدارد و اینویزیلاین نامنظمی های دندانی را اصلاح می کند در حالی که نگهدارنده قادر به اصلاح ناهنجاری نیست.

 

مطلب قبلی

ارتودنسی

ارتودنسی

دکتر سعید فروغی

متخصص ارتودنسی

 

تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *