منوی دسته بندی

مزایا و معایب ارتودنسی نامرئی

مزایا و معایب ارتودنسی نامرئی

مزایا و معایب ارتودنسی نامرئی

مزایای ارتودنسی نامرئی

مزایا و معایب ارتودنسی نامرئی، براکت های ارتودنسی نامرئی ، به راحتی قابل تشخیص نبوده و این موضوع سبب می شود ، ارتودنسی نامرئی گزینه مناسبی جهت رفع نامرتبی دندان های بزرگسالان و نوجوانان باشد.

کسانی که از ارتودنسی نامرئی استفاده می کنند ، می توانند در حین غذا خوردن آن را بردارند ؛ بدین ترتیب آن ها می توانند تمام مواد غذایی را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

ارتودنسی نامرئی ، گزینه مناسبی برای افرادی است که علاقه به انجام ورزش های تماسی دارند ؛ چرا که آن ها می توانند در حین انجام ورزش ارتودنسی های خود را خارج کنند.

استفاده از ارتودنسی نامرئی ، سبب صرفه جویی در وقت بیماران می شود ؛ چرا که در این روش دیگر نیاز به مراجعه مداوم به متخصص ارتودنسی نمی باشد و علاوه بر آن جلسات درمانی نیز به سرعت طی می شوند ، زیرا دیگر در این جلسات نیاز به تعویض و سفت کردن سیم ها نمی باشد.

معایب ارتودنسی نامرئی

  1. درمان با ارتودنسی نامرئی به نسبت سایر انواع ارتودنسی ف از هزینه بالاتری برخوردار است.
  2. از پلاک های متحرک ارتودنسی نامرئی ، نمی توان در مواردی که دندان ها دارای مشکلات شدیدی هستند استفاده کرد ؛ چرا که اثر بخشی آن به نسبت ارتودنسی ثابت کمتر می باشد.
  3. طول مدت درمان مشکلات دندانی با ارتودنسی نامرئی ، طولانی تر از ارتودنسی ثابت می باشد.
  4. برخی از دستگاه های ارتودنسی نامرئی ، مانند الاینرهای شفاف قابلیت خروج از دهان را دارند و همین متحرک بودن آن ها ، باعث می شود که احتمال گم شدن آن ها وجود داشته باشد.

 

ارتودنسی

ارتودنسی

دکتر سعید فروغی

متخصص ارتودنسی

تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *