منوی دسته بندی

تفاوت ارتودنسی ثابت و نامرئی

تفاوت ارتودنسی ثابت و نامرئی

تفاوت ارتودنسی ثابت و نامرئی

تفاوت ارتودنسی ثابت و نامرئی در چیست ؟ یکی از رایج ترین و قدیمی ترین دستگاه های ارتودنسی براکت های فلزی ثابت می باشند. این براکت ها که از جنس فلز یا فولاد ضد زنگ می باشند ، می توانند شدیدترین مشکلات دندانی و فکی را درمان کنند. میزان دوام و ماندگاری براکت های ارتودنسی فلزی ، بسیار بالا بوده و نسبت به سایر روش های درمان ارتودنسی هزینه مناسب تری دارند.

از نظر عملکرد این براکت ها هیچ تفاوتی با براکت های فلزی ندارند و تنها تفاوت آن ها ، در جنس براکت ها می باشد. براکت های سرامیکی از سرامیک یا مواد کامپوزیتی ساخته می شوند و به سبب رنگ مشابه دندان و ظریف بودن ، زیاد به چشم نمی آیند و زیبایی بیشتری دارند. همچنین این براکت ها فشار کمتری را به دندان ها وارد می کنند ؛ از این رو برای بیمار درد کمتری را در حین درمان ایجاد می کنند.

علت تفاوت ارتودنسی ثابت و نامرئی

این نوع پلاک های دندانی متحرک بوده و قابلیت خارج کردن از دهان را دارد.

افرادی که از این نوع دستگاه ارتودنسی استفاده می کنند باید به این نکته مهم دقت نمایند که هر سه الی چهار هفته یک بار برای تعویض کردن پلاک دندانی به متخصص ارتودنسی مراجعه کنند.

در رابطه با ارتودنسی ثابت بهتر است بدانید که ارتودنسی به مرور زمان تغییر کرده و معمول ترین نوع دستگاه ارتودنسی ثابت Edgewise می باشد.

 

ارتودنسی

ارتودنسی

دکتر سعید فروغی

متخصص ارتودنسی

تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *