منوی دسته بندی

بهداشت ارتودنسی

مسواک-زدن-در-دوران-ارتودنسی

استفاده از نخ دندان

بهداشت ارتودنسی، روزی یکبار باید دندان ها را نخ دندان کشید. استفاده از نخ دندان با وجود بریس های ارتودنسی ممکن است دشوار باشد اما روش های مختلفی برای تمیز کردن مابین دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی دندان و سالم نگه داشتن لثه ها وجود دارد. نخ دندان به بیرون کشیدن ذرات باقی مانده غذایی و ماده پلاک از بین دندان ها و خط لثه کمک می کند. همچنین نخ دندان می تواند گوشه ها و شکاف هایی را تمیز کند که با مسواک قابل دسترس نخواهد بود.

دهان شویه

بهداشت ارتودنسی، پس از استفاده از مسواک و نخ دندان، داخل دهان، آب یا دهان شویه ضدعفونی کننده بچرخانید. دهان شویه ضدعفونی کننده می تواند برای التهاب و جراحت لثه ها که ناشی از برخورد بریس های ارتودنسی هستند، بسیار مفید باشد. این دهان شویه ها همچنین برای تمیز کردن آفت ها، زخم های جزئی دهان و لثه ها استفاده می شوند زیرا ذرات غذایی باقی مانده را از بین می برند.

استفاده از مسواک های بین دندانی

همانطور که از نام آن پیداست، مسواک بین دندانی نوعی مسواک کوچک و باریک است که برای تمیز کردن مابین دندان ها، زیر و اطراف سیم ها و بریس های ارتودنسی استفاده می شود. به این منظور از یک آیینه استفاده کنید تا مطمئن شوید که چیزی را جا نینداختید.

 

مطلب قبلی                                                                                                              ادامه مطلب…

ارتودنسی

ارتودنسی

دکتر سعید فروغی

متخصص ارتودنسی

تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *