منوی دسته بندی

بریس شفاف

بریس شفاف

بریس شفاف

بریس شفاف، گاهی برای حرکت دندان ها در ارتودنسی از بریس شفاف یا بریس های نامرئی استفاده می شود. هر مجموعه از الاینرها به مدت 1 الی 3 هفته یا حداقل 22 ساعت در روز، قبل از رفتن به دوره بعدی استفاده می شوند.

زنجیر قوی

برای حرکت دندان های در ارتودنسی از زنجیر قوی همراه با بریس استفاده می شود. این زنجیر از اورینگ های الاستیک منفرد قوی تر است تا در صورت نیاز نیروی اضافی را به دندان ها اعمال کند.

 

کدام درمان در حرکت دندان ها در ارتودنسی سریعتر است؟

جهت حرکت دندان ها در ارتودنسی تقریباً هر نوع درمانی نسبتاً سریع است. به لطف پیشرفت تکنولوژی و دانش متخصصین ارتودنسی، طیف وسیعی از ابزارها و درمان های ارتودنسی استفاده می شوند تا دندان ها به یکدستی و نظم برسند. پزشکان بهترین روش را برای جابجا کردن دندان ها در ارتودنسی برای هر فرد استفاده می کنند. آنها سعی می کنند کارآمدترین روش ممکن را به بیمار توصیه کنند. برای اینکه درمان در سریع ترین زمان ممکن انجام شود، می بایست بیمار اقدامات زیر را انجام دهد:

حداقل هر شش ماه در طول درمان ارتودنسی یا در صورت توصیه دندانپزشک خود، برای تمیز کردن حرفه ای مراجعه کنید.

اگر بریس روی دندان های خود دارید، مراقب آنچه می خورید باشید. از خوردن غذاهای سفت، چسبناک و ترد خودداری کنید. غذاهایی را انتخاب کنید که نرم هستند و جویدن آنها آسان است.

مراقب نوشابه های شیرین و اسیدی از جمله نوشابه های معمولی و رژیمی، آب میوه ها، نوشیدنی های میوه ای و نوشیدنی های انرژی زا باشید.

به طور مرتب از بندهای لاستیکی جهت قرینه سازی دندان ها استفاده کنید.

جلسات برنامه ریزی شده توسط متخصص ارتودنسی را پیگیری کنید.

 

ارتودنسی

ارتودنسی

دکتر سعید فروغی

متخصص ارتودنسی

تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *