منوی دسته بندی

انواع دستگاه های ارتودنسی

انواع دستگاه های ارتودنسی

انواع دستگاه های ارتودنسی

براکت های فلزی سنتی

انواع دستگاه های ارتودنسی، یکی از رایج ترین و قدیمی ترین دستگاه های ارتودنسی ف براکت های فلزی ثابت می باشند. این براکت ها که از جنس فلز یا فولاد ضد زنگ می باشند ، می توانند شدیدترین مشکلات دندانی و فکی را درمان کنند. میزان دوام و ماندگاری براکت های ارتودنسی فلزی ، بسیار بالا بوده و نسبت به سایر روش های درمان ارتودنسی هزینه مناسب تری دارند.

براکت های سرامیکی

از نظر عملکرد این براکت ها هیچ تفاوتی با براکت های فلزی ندارند و تنها تفاوت آن ها ، در جنس براکت ها می باشد. همچنین این براکت ها فشار کمتری را به دندان ها وارد می کنند ؛ از این رو برای بیمار درد کمتری را در حین درمان ایجاد می کنند.

 

ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال یکی از روش های ارتودنسی نامرئی می باشد و در آن ، از براکت های فلزی سنتی استفاده می شود. با این تفاوت که براکت ها و سیم کشی آن ها در پشت دندان ها قرار می گیرد ؛ از این رو دیده نمی شوند. از این دستگاه ارتودنسی در افرادی که دارای مشکلات دندانی یا فکی پیچیده هستند ، ولی نمی خواهند دستگاه ارتودنسی در دهان آن ها دیده شود ، استفاده می شود.

الاینرهای نامرئی

استفاده از الاینرهای نامرئی از جنس پلاستیک شفاف ، یکی از محبوبترین و پرطرفدارترین روش های ارتودنسی می باشد. الاینرهای ارتودنسی به حدی شفاف هستند ، که نمی توان به آسانی آن ها را در دهان تشخیص داد.

 

ارتودنسی

ارتودنسی

دکتر سعید فروغی

متخصص ارتودنسی

تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *