منوی دسته بندی

انواع دستگاه های ارتودنسی نامرئی

انواع دستگاه های ارتودنسی نامرئی

انواع دستگاه های ارتودنسی نامرئی

انواع دستگاه های ارتودنسی نامرئی، از آنجایی که تقاضای درمانهای ارتودنسی نامرئی نسبت به گذشته زیادتر شده است و از آنجائیکه امروزه این درمانها در هر سنی ممکن است انجام شود, تقاضای بیماران برای درمانهای نامرئی رشد قابل توجهی یافته است.

این وسایل مشابه طلق های شفافی هستند که دندانها را در بر می گیرند. در درمان به طریقه ارتودنسی نامرئی از یک سری قالب های پلاستیکی شفاف نامرئی استفاده می شود. این پلاک های شفاف هر دو هفته یکبار تعویض می شود.

ارتودنسی نامرئی چگونه انجام می شود

در ارتودنسی نامرئی از یک هم تراز کننده ی شفاف پلاستیکی استفاده می شود که به آرامی داخل دهان قرار میگیرد و با ایجاد یک فشار ملایم باعث حرکت تدریجی دندان ها می شود. این تراز کننده به طور میانگین 20تا22 ساعت در روز باید در دهان قرار گیرد و هر 2هفته یک بار نیز باید تعویض شود. به این دلیل که این نوع ارتودنسی نامرئی هستند بنابراین در فعالیت روزانه شما تاثیر زیادی ندارند. طول دوره درمان در این روش نیز بین 12تا18ماه است که برای افرادی که مشغله های فراوانی دارند انتخاب هوشمندانه ای میتواند باشد. اما قابل ذکر است که این روش درمان برای بیمارانی با بهم ریختگی های خفیف سریعتر و بهتر عمل می کند و برای بیمارانی با بهم ریختگی های شدید تر و یا بیمارانی که دارای مشکلات اسکلتالی در فکین دارند مناسب نیست.

مزایای استفاده از ارتودنسی نامرئی با پلاک شفاف

ارتودنسی نامرئی علاوه بر نامرئی بودن مزایای دیگری نیز برای بیمارانی که از این روش استفاده میکنند دارد.

یکی از مشکلات ارتودنسی نیاز به مراجعه به پزشک در فواصل زمانی کوتاه است، که این مسئله میتواند بسیار وقت گیر باشد و برای افرادی که وقت کمی دارند یک معضل محسوب می شود خوشبختانه ارتودنسی نامرئی این مشکل را حل کرده و با استفاده از این روش نیاز کمتری به مراجعه به پزشک پیدا می کنید و می توانید وقت خود را برای انجام کارهای دیگر ذخیره کنید.

استفاده از روش ارتودنسی نامرئی مزایای ویژه ای را به همراه دارد و همچنین آزادی عمل بیشتری به شما می دهد. اما همواره برای انتخاب روش درست از متخصص ارتودنسی خود کمک بگیرید.

بسیاری از مشکلات ارتودنسی از جمله شلوغی دندانها Crowding، دندان های با فاصله Spacing، کراس بایت Cross bite ، اور بایت Overbite و اپن بایت Open bite و غیره را می توان بااین روش درمان کرد.

  1. مهمترین مزیت اینویزیلاین نامرئی بودن آن است.
  2.  استفاده ی راحت و تاثیر کمتر روی فعالیت های روزانه.
  3. تحریک کمتری برای دندان، لثه, مخاط دهان و گونه ایجاد می کند.

 

ارتودنسی

ارتودنسی

دکتر سعید فروغی

متخصص ارتودنسی

تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *