منوی دسته بندی

اسکنر داخل دهانی

اسکنر داخل دهانی

اسکنر داخل دهانی

آسایش و کمترین اذیت برای بیمار

اسکنر داخل دهانی، در قالب‌گیری دهان‌ها به روش سنتی، بیماران باید از دهان خود یک قالب خمیری تهیه کنند که برخی از افراد را ناراحت و اذیت می‌کند. با استفاده از این نیاز به قالبگیری سنتی از بین می‌رود و بیماران به راحتی از این روش عبور می‌کنند. این امر باعث افزایش رضایتمندی بیماران و کاهش استرس آن‌ها می‌شود.

امکان دسترسی آسان به اطلاعات دقیق به کمک اسکنر داخل دهانی

تصاویر سه بعدی ایجاد شده توسط اسکنر به دندانپزشکان این امکان را می‌دهد به صورت دقیق و کامل مشکلات دندانی و دهانی را بررسی کنند. این تصاویر دارای قابلیت بزرگنمایی و چرخش نیز هستند که به دندانپزشکان امکان می‌دهد به جزئیات بیشتری از وضعیت بیمار دست پیدا کنند. این ممکن است باعث شود که بیماران همراه با دندانپزشکان خود اطلاعات دقیقی درباره درمان خود پیدا کنند و تصمیمات صحیح در مورد مراقبت های بعدی را بگیرند.

سوالات متداول

آیا اسکنر داخل دهانی با سایر نرم افزارهای دندانپزشکی سازگار است؟

بله، بسیاری از دستگاه‌ها با نرم‌افزارهای دندانپزشکی محبوبی که برای برنامه‌ریزی درمان استفاده می‌شوند، مانند سیستم‌هایCAD/CAMسازگار هستند. این اسکنرها می توانند به طور یکپارچه با نرم افزار ادغام شوند و به دندانپزشکان اجازه طراحی و ایجاد ترمیم دیجیتالی را می دهند. توصیه می شود قبل از خرید، سازگاری اسکنر با نرم افزار دندانپزشکی مورد نظر را بررسی کنید.

آیا تصاویر اسکنر داخل دهانی به اندازه قالب های سنتی دندان دقیق هستند؟

تصاویر بسیار دقیق هستند و اغلب از دقت قالب گیری های دندانی سنتی فراتر می روند. فناوری اپتیکی پیشرفته به کار رفته در اسکنرها تصاویر دقیقی از حفره دهان می گیرد و دید جامعی از ساختارهای دندانی بیمار را در اختیار دندانپزشکان قرار می دهد. این دقت امکان تشخیص دقیق تر را فراهم می کند.

مطلب قبلی                                                                                                              ادامه مطلب…

ارتودنسی

ارتودنسی

دکتر سعید فروغی

متخصص ارتودنسی

تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *